Poznaj Squasha 2017

POZNAJ SQUASHA W GALERII ŁÓDZKIEJ

W dniach 18 – 21 maja plac przed Galerią Łódzką zamieni się w wypełniony sportowymi emocjami kort do rozgrywek squasha. Centrum „zaserwuje” bezpłatną naukę gry dla całej rodziny, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz konkursy tematyczne. Ukoronowaniem weekendu będzie turniej z okazji 15-lecia Polskiego Squasha.

Po raz pierwszy w Łodzi odbędzie się event squashowy przeprowadzony na szklanym korcie, który stanie przed wejściem do Galerii od ul. Orlej/ul. Sienkiewicza. Do tej pory spektakularną, szklaną areną mogły pochwalić się takie miasta jak: Nowy Jork, Rzym, Kair, Kraków, Szczecin czy Wrocław. Łódź podąża za światowymi trendami, a Galeria Łódzka stawia na rekreację i aktywność fizyczną. Podczas czterodniowego wydarzenia każdy będzie mógł spróbować swoich sił w grze oraz udoskonalić umiejętności pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Nie zabraknie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z lokalnych szkół, dla których będzie to alternatywna lekcja wychowania fizycznego. Na szklanym korcie odbędą się również rozgrywki lokalnych klubów. Gratką dla zawodników będzie oficjalny turniej kategorii B+ w ramach obchodów 15-lecia Polskiego Squasha. Turniej odbędzie się w sobotę, 20 maja.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, jak również Polskiej Federacji Squasha.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 18 – 20 maja, w godzinach 9:30 – 21:00 oraz 21 maja, w godzinach 10:00 – 20:00. Do zobaczenia!