Świat Liczb

W dniach 2 – 18 czerwca zapraszamy do Galerii Łódzkiej na wielką przygodę ze światem liczb. Na klientów Centrum czekać będzie interaktywna wystawa, dzięki której mali i duzi odkrywcy poznają magię „królowej nauk”. Logiczne łamigłówki, liczbowe zabawy i ciekawostki z życia codziennego to jedynie „jedna dziesiąta” przygotowanych atrakcji. Czerwiec w Galerii Łódzkiej upłynie pod znakiem niezwykłych naukowych odkryć. Każdy będzie mógł podjąć wyzwanie i zmierzyć się z ciekawymi zagadkami i łamigłówkami. Interaktywna wystawa w przestrzeni Centrum, udowodni obecność matematyki na każdym kroku. Przez liczbowy szlak blisko 40 eksponatów poprowadzą naukowcy – animatorzy.

3 czerwca od godziny 11:00 do 19:00 odwiedzający Galerię staną się uczniami Akademii Profesora Różniczki. Na specjalnie stworzonej scenie teatralnej „szalony” profesor wcieli się w rolę Alberta Einsteina i odczaruje matematyczne zagadki, poprowadzi konkursy, tematyczne zabawy i quizy.
Dla wszystkich dzieci Galeria Łódzka przygotowała przedstawienia teatralne. Dodatkową atrakcją będą warsztaty tworzenia kosmicznej biżuterii. Śrubki, druciki oraz inne nietypowe elementy zamienią się
w jubilerskie przedmioty. Gratką dla najmłodszych będzie stanowisko malowania buziek.
Specjalnie dla małych naukowców stworzony zostanie punkt fotograficzny, w którym każdy będzie mógł zrobić sobie niezapomniane zdjęcie. Dla „matematycznych niedowiarków” odbędzie się pokaz iluzji oraz spektakl komika.

W ramach interaktywnej wystawy „Świat Liczb” Galeria Łódzka przygotowała konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Co trzeba zrobić, by wygrać? Wystarczy udowodnić, że matematyka jest obecna w naszym życiu na każdym kroku. Na laureatów czekają wartościowe nagrody: tablet Samsung, aparat Fujifilm Instax, dron z mini kamerką oraz bony o wartości 500 zł.
W dniach 5 – 18 czerwca odbędzie się konkurs „Matematyka na co dzień”. Galeria Łódzka stawia przed uczniami szkół kreatywne zadanie, które polega na przygotowaniu pracy wykonanej dowolną techniką plastyczno-techniczną, bądź multimedialną przedstawiającej, w jaki sposób matematyka jest obecna w codziennym życiu. Bez wątpienia „królowa nauk” towarzyszy nam każdego dnia. Warto policzyć, ile razy dziennie spoglądamy na telefon. Czy spóźnimy się przy założeniu, że autobus będzie poruszał się z prędkością 30 km/h? Ile procent protein było dziś w naszym śniadaniu? Czy dwa bilety do kina to już połowa kieszonkowego? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznamy właśnie dzięki matematycznym obliczeniom.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Łodzi i województwa łódzkiego, którzy do 18.06.2017 do godz. 16.00 złożą prace w biurze dyrekcji Galerii Łódzkiej (Al. Piłsudskiego 15/23, Łódź). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 18.06.2017 roku o godz. 18.00.