TEATR Z INNEJ BAJKI

DZIEŃ DZIECKA Z INNEJ BAJKI – czyli 1 czerwca w Galerii Łódzkiej

„Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio wam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa”. Brzmi znajomo? Popularna piosenka jest idealną zapowiedzią Dnia Dziecka w Galerii Łódzkiej, który w tym roku odbędzie się w teatralnej odsłonie. Centrum handlowe przygotowało aż 4 spektakle, które zaczarują młodą publiczność.  Zatem kurtyna w górę!

Ponad 95% dzieci po wizycie w teatrze deklaruje, że ciekawie spędziło czas. Teatr pobudza wyobraźnię, bawi. Jest kontrapunktem dla gier komputerowych, czy wielogodzinnego wpatrywania się w ekran telefonów komórkowych. Teatr zaciekawia, uruchamia kreatywność. Uczy otwartości i prowokuje do okazywania emocji. Śmiech czy łzy wzruszenia podczas spektaklu to częsty widok. Pielęgnuje w dzieciach to, co najcenniejsze: otwartość, fantazję i wrażliwość.

CZTERY ODSŁONY BAJKOWEGO DNIA DZIECKA

1 czerwca w Galerii Łódzkiej dla najmłodszych przygotowano niezwykły repertuar. „Benio w opałach” to zaskakująca lekcja o przyjaźni, o tym czym są prawdziwe, bezinteresowne relacje. „Nadchodzi Pi Pi” to historia o przygodach rezolutnej dziewczynki. Motto głównej bohaterki brzmi: „Aby żyć szczęśliwie myśl człowieku pozytywnie” – i taki też jest główny przekaz spektaklu. „Bajka samograjka” to współczesna interpretacja „Kopciuszka” i nauka o tym, że każdy z nas ma wpływ na własny los. „Kto tam” to opowieść zgrabnie sfastrygowana przez „Teatr Uszyty”. O czym? Niech to pozostanie tajemnicą, zachęcającą do obejrzenia kolejnego spektaklu.

REPERTUAR

12.00    Bajka samograjka

13.30     Kto tam?

15.30     Nadchodzi Pi Pi

17.00     Benio w Opałach

Spotykamy się już 1 czerwca w godzinach: 12.00 – 17.00 w Galerii Łódzkiej. Życzymy udanego spektaklu i dobrej zabawy.