O nas

Galeria Łódzka to nowoczesne, istniejące od 2002 roku centrum handlowe o powierzchni handlowej 45.000 m2. Na jej 3 kondygnacjach mieści się aż 160 sklepów, butików, kawiarni i restauracji. Połączony z pasażem 4-poziomowy, zadaszony parking może pomieścić 1400 samochodów.

Galeria jest zlokalizowana przy Alei Piłsudskiego – w bezpośrednim sąsiedztwie najsłynniejszej ulicy Łodzi – ulicy Piotrkowskiej.

Swoją architekturą i kolorystyką nawiązuje do okolicznych budynków pofabrycznych, choć jest to całkowicie nowa konstrukcja. 3. poziomowy budynek galerii handlowej, świetnie komponujący się z resztą miasta, jest wybudowany w kształcie litery „L”.

W 2004 roku Galeria Łódzka otrzymała nagrodę European Shopping Centre Award, w dorocznym konkursie na najlepsze centra handlowe (w kategorii dużych obiektów handlowych – powyżej 35 000 m²), przyznawaną przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (International Council of Shopping Centres).

Galeria Łódzka to miejsce tętniące życiem, w którym nie tylko można zrobić zakupy, ale również spędzić miło czas na spotkaniach ze znajomymi przy filiżance kawy, podziwiać zmieniające się wystawy sklepów czy posłuchać muzyki na żywo.